ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΤΙΤΛΟΣ
29/1/2016
Εκπαιδευτικό Πρόγραμμα της UNICEF «Σχολεία Υπερασπιστές των Παιδιών 2015-2016»
3/9/2015
Υλοποίηση πράξης «Ολοκληρωμένες υπηρεσίες ενίσχυσης Ψηφιακής Ασφάλειας και Εμπιστοσύνης» και πραγματοποίηση ενημερωτικής ημερίδας «Ψηφιακή Ασφάλεια και Εμπιστοσύνη στην Εκπαίδευση» στο ΥΠΟΠΑΙΘ
1/9/2015
Προκήρυξη του Μ.Π.Σ. του Παιδαγωγικού Τ.Δ.Ε. του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων
15/5/2015
Ολοκλήρωση προγράμματος επισκέψεων σχολείων στην Κεντρική Υπηρεσία του Υπουργείου Πολιτισμού, Παιδείας και Θρησκευμάτων, με θέμα: «Το Διαδίκτυο στη ζωή μας: Μάθηση, Ψυχαγωγία, Ασφάλεια»
1/9/2015
Πρόγραμμα «Σχολεία ψηφιακά, διαπολιτισμικά, προσανατολισμένα σε project στη Νοτιοανατολική Ευρώπη»
19/11/2014
Ίδρυμα της Βουλής των Ελλήνων - Εγκαίνια της έκθεσης «Σκοτεινή επταετία, 1967-1974: η δικτατορία των συνταγματαρχών»
ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΤΙΤΛΟΣ
22/10/2015
Προκήρυξη διαγωνισμού ανάδειξης δεκαεννέα (19) υποτρόφων εσωτερικού για σπουδές Πρώτου Κύκλου (προπτυχιακές) ακαδημαϊκού έτους 2013–2014 από τα έσοδα του κληροδοτήματος «ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΚΡΗΤΣΚΗ»
30/10/2015
Προκήρυξη διαγωνισμού ανάδειξης οκτώ (8) υποτρόφων εσωτερικού, σχολικού έτους 2013-2014 και ακαδημαϊκού έτους 2013-2014 για σπουδές Πρώτου Κύκλου (προπτυχιακές), από τα έσοδα του κληροδοτήματος «ΑΦΩΝ ΖΩΣΙΜΑ»
23/6/2015
Προκήρυξη επιλογής δύο (2) υποτρόφων, χωρίς διαγωνισμό, για σπουδές Δεύτερου Κύκλου (μεταπτυχιακές) και Τρίτου Κύκλου (διδακτορικές) στο εσωτερικό ακαδημαϊκού έτους 2014-2015 από τα έσοδα του κληρ/τος «ΑΦΩΝ ΖΩΣΙΜΑ»
23/6/2015
Προκήρυξη επιλογής δύο (2) υποτρόφων, χωρίς διαγωνισμό, για σπουδές Δεύτερου Κύκλου (μεταπτυχιακές) και Τρίτου Κύκλου (διδακτορικές) στο εσωτερικό ακαδημαϊκού έτους 2013-2014 από τα έσοδα του κληρ/τος «ΑΦΩΝ ΖΩΣΙΜΑ»
23/6/2015
Προκήρυξη επιλογής πέντε (5) υποτρόφων, χωρίς διαγωνισμό, για σπουδές Δεύτερου Κύκλου (μεταπτυχιακές) και Τρίτου Κύκλου (διδακτορικές) στο εσωτερικό ακαδ. έτους 2014-2015 από τα έσοδα του κληροδοτήματος «ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗ»
(Στοιχεία 1 έως 5) Επόμενο Επόμενο
ΕΙΚΟΝΑ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗΣΑΝΑΛΥΤΙΚΗ ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗΣΦίλτρο
Οδηγός Χρήσης
Οδηγός Χρήσης της Δικτυακής Εκπαιδευτικής Πύλης
Eπικαιροποιημένος κατάλογος εκπαιδευτικού λογισμικού
youtubechannel

Επισκεφτείτε το κανάλι μας στο youtube  http://www.youtube.com/user/eyliko
ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΤΙΤΛΟΣΤΟΠΟΣ
Δεν υπάρχουν στοιχεία προς εμφάνιση σε αυτήν την προβολή της λίστας "ΠΡΩΤΗ ΣΕΛΙΔΑ". Για να δημιουργήσετε ένα νέο στοιχείο, κάντε κλικ στην επιλογή "Δημιουργία στοιχείου" παραπάνω.
9/10/2015
7th Conference on Informatics in Education – Η Πληροφορική στην Εκπαίδευση (7th CIE2015)

Το Τμήμα Πληροφορικής του Πανεπιστημίου Πειραιώς
και το Τμήμα Πληροφορικής του Ιονίου Πανεπιστημίου