ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΤΙΤΛΟΣ
3/4/2015
Προκήρυξη Πανελληνίων Αγώνων Ρυθμικής Γυμναστικής Γενικών Λυκείων και ΕΠΑ.Λ. Ελλάδας, σχ. Έτους 2014-2015
30/3/2015
Έναρξη προγράμματος διαδικτυακής τηλεκπαίδευσης του ΕΥΖΗΝ
21/3/2015
Μουσείο Ηρακλειδών: Εγκαίνια νέας, μόνιμης Διαδραστικής Έκθεσης "Παίζω και Καταλαβαίνω"
20/4/2015
Έγκριση εβδομάδας εθελοντισμού Let’s do it Greece 2015
12/8/2015
Υλοποίηση Θερινού Σχολείου με τίτλο "Designing Educational Games Summer School, DEGSS 2015"
15/7/2015
Υλοποίηση Θερινού Σχολείου με τίτλο "Educational uses of 3D Graphics-Virtual Reality, SSVR 2015"
25/2/2015
Εκπαιδευτικό Πρόγραμμα «Μέτρο, Ποικιλία ∙ Κίνηση, Ευεξία»
5/2/2015
Συμμετέχω στον Μαραθώνιο εμπλουτισμού της Βικιπαίδειας για την 25η Μαρτίου
27/1/2015
Νέα υπηρεσία του ΠΣΔ: "Καλέστε έναν Ειδικό για το Ασφαλές Διαδίκτυο"
23/1/2015
Scientix: H κοινότητα για την εκπαίδευση των Φυσικών Επιστημών στην Ευρώπη
(Στοιχεία 1 έως 10) Επόμενο Επόμενο
ΤΙΤΛΟΣΛΗΞΗ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ
1ος Πανελλήνιος Διαγωνισμός δημιουργίας παιχνιδιού στο Scratch
30/3/2015
1ος Διαγωνισμός Εκπαιδευτικής Ρομποτικής για την Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση “WeDo SCRATCHing” με την αιγίδα ΥπαιΘ
31/3/2015
17ος Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός Ποίησης και Διηγήματος
31/3/2015
17ος διεθνής διαγωνισμός ποίησης στη γαλλική γλώσσα "Poésie en Liberté"
5/4/2015
Αγώνες Τέχνης (μουσικής, θεάτρου, ζωγραφικής, ποίησης, δημιουργίας) - 23 με 25 Απριλίου 2015
23/4/2015
4ος Διαγωνισμός δημιουργίας βίντεο και παραγωγής λογοτεχνικού κειμένου στη γαλλική γλώσσα με θέμα: "Φως!"
30/4/2015
 Προσθήκη νέας σύνδεσης
ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΤΙΤΛΟΣ
1/4/2016
Χορήγηση υποτροφιών για ερευνητικά προγράμματα στην Ιαπωνία του Matsumae International Foundation (MIF) στο Fellowship Program, για το ακαδημαϊκό έτος 2016-2017
30/5/2015
Υποτροφίες Αιγύπτου για το ακαδημαϊκό έτος 2015
1/5/2015
Πρόγραμμα υποτροφιών της Ομοσπονδιακής Δημοκρατίας της Γερμανίας για το ακαδημαϊκό έτος 2015-16
ΕΙΚΟΝΑ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗΣΑΝΑΛΥΤΙΚΗ ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗΣΦίλτρο
Οδηγός Χρήσης
Οδηγός Χρήσης της Δικτυακής Εκπαιδευτικής Πύλης
Eπικαιροποιημένος κατάλογος εκπαιδευτικού λογισμικού
youtubechannel

Επισκεφτείτε το κανάλι μας στο youtube  http://www.youtube.com/user/eyliko
ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΤΙΤΛΟΣΤΟΠΟΣ
Δεν υπάρχουν στοιχεία προς εμφάνιση σε αυτήν την προβολή της λίστας "ΠΡΩΤΗ ΣΕΛΙΔΑ". Για να δημιουργήσετε ένα νέο στοιχείο, κάντε κλικ στην επιλογή "Δημιουργία στοιχείου" παραπάνω.
27/3/2015
2ο Πανελλήνιο Συνέδριο της Πανελλήνιας Ένωσης Σχολικών Συμβούλων (ΠΕΣΣ) με θέμα «Εκπαιδευτικές πολιτικές για το σχολείο του 21ου αιώνα»
Διοργάνωση:

Πανελλήνια Ένωση Σχολικών Συμβούλων (Π.Ε.Σ.Σ)
2ο πανελλήνιο συνέδριο της Πανελλήνιας Ένωσης Σχολικών Συμβούλων (ΠΕΣΣ) με θέμα «Εκπαιδευτικές πολιτικές για το σχολείο του 21ου αιώνα»

3/4/2015
11ο Περιβαλλοντικό Συνέδριο: "ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΚΑΙ ΚΟΙΝΩΝΙΑ - Οι δυνατότητες και οι δράσεις των Φυσικών Επιστημών στο Φυσικό περιβάλλον"
Διοργάνωση:
Ένωση Ελλήνων Φυσικών (Ε.Ε.Φ)

4/4/2015
Πρόγραμμα εκπαίδευσης στην Πετοσφαίριση "Παίζω βόλεϊ”
Συνδιοργάνωση:
Σχολικοί Σύμβουλοι Φυσικής Αγωγής, Ελληνική Ομοσπονδία Πετοσφαίρισης, Πανελλήνια Ένωση Εκπαιδευτικών Λειτουργών Φυσικής Αγωγής, Ολυμπιακό Αθλητικό Κέντρο Αθηνών "ΣΠΥΡΟΣ ΛΟΥΗΣ"
Πρόγραμμα εκπαίδευσης στη Πετοσφαίριση "Παίζω βόλεϊ”

23/4/2015
22ο Διεθνές Συμπόσιο Θεωρητικής και Εφαρμοσμένης Γλωσσολογίας
Διοργάνωση:

Τομέας Θεωρητικής και Εφαρμοσμένης Γλωσσολογίας του Τμήματος Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης
22ο Διεθνές Συμπόσιο Θεωρητικής και Εφαρμοσμένης Γλωσσολογίας

24/4/2015
9ο Πανελλήνιο Συνέδριο Καθηγητών Πληροφορικής
Διοργάνωση:
Πανελλήνια Ένωση Καθηγητών Πληροφορικής (Π.Ε.ΚΑ.Π.) και το παράρτημα Π.Ε.ΚΑ.Π Δυτ. Μακεδονίας σε συνεργασία με την Παιδαγωγική Σχολή και το Τμήμα Μηχανικών Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών του Πανεπιστημίου Δυτικής Μακεδονίας, το Τμήμα Μηχανικών Πληροφορικής και το Τμήμα Ψηφιακών Μέσων & Επικοινωνίας του Τ.Ε.Ι. Δυτ. Μακεδονίας και το Παράρτημα Δυτ. Μακεδονίας της Α.Σ.ΠΑΙ.Τ.Ε.
9ο Πανελλήνιο Συνέδριο Καθηγητών Πληροφορικής

8/5/2015
2ο πανελλήνιο συνέδριο για το Ελεύθερο Λογισμικό/Λογισμικό Ανοικτού Κώδικα (ΕΛ/ΛΑΚ) στην Εκπαίδευση
Γραφείο Σχολικών Συμβούλων Δ.Ε. Χανίων,